» » Логічна настільна гра в крапки

Логічна настільна гра в крапки

Логічна настільна гра в крапки

Відома давньокитайська стратегічна гра го прийшла в СРСР в 1960-1970-х роках. Про гру писали в деяких популярних серед молоді журналах, зокрема в журналі "Наука і життя". Однак правила го, а саме гра на територію, були незрозумілі багатьом гравцям, що ускладнювало її масове поширення. Тому автори статей рекомендували грати в го за спрощеними правилами та на аркушах паперу в клітинку. Так з'явилася нова гра - крапки (точки). Наклад журналу був величезний, тому велика кількість людей почали грати на зошитових аркушах в нову гру.

З появою інтернету любителі гри в крапки зацікавилися просуванням її у світовій мережі. Так, на початку 2000-х з'явилися перші програми для гри і сайти про крапки. У 2010-х розвиток точок призвів до створення веб-додатків з великим числом функцій. На цей момент популярним майданчиком для гри став проект «Спортивні крапки» https://playdots.ru, на якому присутні посилання на додатки для гри у популярних соціальних мережах: Фейсбук, ВКонтакті та Однокласники, а також корисна інформація про гру.

За правилами крапок гра йде на зошитовому листі в клітинку розміром 39х32 пунктів (перетинів ліній). У грі змагаються 2 гравця. На перетину ліній кожен хід вони ставлять одну крапку. Один гравець грає синім кольором, другий - червоним. Мета гравців - оточувати крапки один одного. Оточення являє собою ланцюг з крапок, що стоять у сусідніх пунктах. Виграє гравець, який оточить більше крапок суперника.

Тактика гри полягає в будівництві ланцюгів крапок. Окремі крапки на полі мало що можуть вирішити. А групи крапок у вигляді довгих ланцюгів можуть займати значний простір поля, а тому можуть атакувати і оточувати суперника, а також захищатися від ланцюгів суперника.

Складність гри висока, тому що через великий розмір поля кількість всіляких ситуацій у грі набагато більша, ніж в інших логічних іграх. У точках періодично проходять турніри, де змагаються найсильніші гравці. Для новачків є навчальні ресурси.
Логічна настільна гра в крапки

Однак багато гравців не замислюються над підвищенням майстерності. Вони просто продовжують грати в свою улюблену гру!
Перегляди: 1014 Коментарі (0)
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.